2016.12.15 - Zajęcia w kl. I w ramach projektu „Zdrowe – nietrudne”

 

Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie

– wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy.

 

To właśnie chcemy przekazać uczniom biorącym udział w projekcie „Zdrowe- Nietrudne”, który w tym roku szkolnym jest realizowany w naszej szkole przez uczniów z klas I - III szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawców i pedagoga szkolnego. Na zajęciach dzieci uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. Wiedzę tę zdobywają w sposób teoretyczny i praktyczny.

15 grudnia 2016 r. realizowaliśmy zajęcia w klasie I.

Temat: W zdrowym ciele zdrowy duch.

Uczniowie uczyli się o Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Ustalili dlaczego gimnastyka jest ważna dla zdrowia człowieka, co należy jeść i pić, aby mieć energię do pracy i uprawiania sportu. Po zapoznaniu się z podstawowymi elementami zdrowotnymi, każdy uczeń uzupełniał swoją kartę pracy.

Po części teoretycznej wychowankowie przystąpili do zajęć praktycznych.  Jako zadanie do wykonania wybrali sobie zrobienie ciasteczek owsianych. Z dużym zaangażowaniem wszyscy uczniowie przystąpili do pracy. Ciasteczka były smaczne i zarazem bardzo zdrowe.

Zachęcamy rodziców do zaglądania wraz z dziećmi na stronę www.zdrowenietrudne.pl, gdzie znajdują się ciekawe wiadomości i pomysły na urozmaicenie codziennego menu.

 

J. Jur, E. Kruszewska

 

Galeria zdjęć

ZN_1.jpg
ZN_2.jpg
ZN_3.jpg
ZN_4.jpg
ZN_5.jpg
ZN_6.jpg
ZN_7.jpg
ZN_8.jpg
ZN_9.jpg
ZN_10.jpg
ZN_11.jpg
ZN_12.jpg
ZN_13.jpg
ZN_14.jpg
ZN_15.jpg
ZN_16.jpg
ZN_17.jpg
ZN_18.jpg
ZN_19.jpg
ZN_20.jpg
ZN_22.jpg
ZN_23.jpg
ZN_24.jpg
ZN_25.jpg
ZN_26.jpg
ZN_27.jpg
ZN_28.jpg
ZN_29.jpg