2016.11.26 - Świętokrzyski Dzień Badmintona

Nasza szkoła w dniu 25 listopada 2016 r. wzięła udział Świętokrzyskim Dniu Badmintona. Tego dnia w szkołach na terenie województwa odbyły się imprezy sportowe związane z badmintonem. Organizatorami akcji byli:  Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyski Związek Badmintona. Celem akcji było popularyzowanie badmintona oraz promocji aktywności fizycznej wśród uczniów.

Wystartowaliśmy o godz. 8.00, jako pierwsi rozgrywali turnieje międzyklasowe uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zarówno w singlu jak i w deblu. Następnie grę rozpoczęli uczniowie naszego gimnazjum. Na trzech kortach rozgrywały się turnieje klasowe, natomiast na kolejnych kortach  uczniowie, którzy tą dyscyplinę sportu zdążyli już poznać prowadzili gry i zabawy dla pozostałych uczniów.

Najwięcej zabawy, radości i ducha sportowej rywalizacji pokazali nasi najmłodsi uczniowie z klas I – III PSP. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy oswajali się z tą coraz bardziej popularną w naszym regionie dyscypliną sportu. Do wspólnej zabawy włączyli się także nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni  jak i również rodzice uczniów. Pobiliśmy rekord naszej szkoły – od godz. 8.00. do godz. 15.10 cały czas „lotka była w grze”, na wszystkich sześciu kortach rozgrywały się mecze te bardziej i te nieco mniej profesjonalne.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i do zobaczenia następnym razem.

Galeria zdjęć

DSC_0313.JPG
DSC_0346.JPG
DSC_0391.JPG
DSC_0445.JPG
DSC_0523.JPG
DSC_0604.JPG
DSC_0679.JPG