2017.02.20 - Spotkanie z dietetykiem w ramach programu „Zdrowe – nietrudne”

W poniedziałek 20 lutego 2017 roku w ramach projektu „Zdrowe- Nietrudne" gościliśmy w naszej szkole specjalistów w dziedzinie żywienia, panią mgr inż. Aleksandrę Porębską wraz z asystentką panią Kamilą Obarzanek z Centrum Dietetycznego  NaturHouse w Staszowie. W zajęciach tych udział wzięli uczniowie z klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Formą zajęć był  interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadzące omówiły główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.  Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem. Specjaliści ds. żywienia przekazali w bardzo interesujący i przystępny sposób informacje,  w jaki sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Uczniowie dowiedzieli się też, jak układać pełnowartościowy jadłospis, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali broszurki, które zawierały materiał edukacyjny przygotowany przez dietetyków NaturHouse.

Spotkanie zakończyło się degustacją zdrowych ciasteczek.

 

 

J. Jur, E. Golańska

Galeria zdjęć

Dietetyk_003.JPG
Dietetyk_004.JPG
Dietetyk_004_1.JPG
Dietetyk_009.JPG
Dietetyk_009_1.JPG
Dietetyk_010.JPG
Dietetyk_014.JPG
Dietetyk_014_1.JPG
Dietetyk_017.JPG
Dietetyk_017_1.JPG
Dietetyk_019.JPG
Dietetyk_019_1.JPG
Dietetyk_023.JPG
Dietetyk_024.JPG
Dietetyk_026.JPG
Dietetyk_028.JPG
Dietetyk_029.JPG
Dietetyk_033.JPG
ZN_054.JPG
ZN_056.JPG