2017.04.21 - profilaktyczna pogadanka „Papierosiaki” w PP

W dniu 21 kwietnia br. grupy 5 i 6-latków uczestniczyły w spotkaniu z paniami z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Połańcu p. A. Olszewską i p. D. Sobolewską. Tematem spotkania była profilaktyczna pogadanka „Papierosiaki”. Panie psycholog starały się w niekonwencjonalny sposób przekonać naszych podopiecznych, jak negatywne skutki dla zdrowia wywiera palenie papierosów.  Na dzień dzisiejszy, jesteśmy pewni, że nasze przedszkolaki w zabawie „Zniszcz papierosiaka”, pokonały go definitywnie. Na podsumowanie spotkania dzieci otrzymały kolorowankę, którą miały zanieść do swego domu i zawiesić na lodówce, przekonując tym samym dorosłych palących do zaprzestania palenia tytoniu.

 

Panie psycholog podjęły także temat nadmiernego korzystania z internetu, gier komputerowych i telefonu w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w sieci /list Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej: „Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania (opracowanie: „Gry w życiu uczniów, Instytut Badań Edukacyjnych”, 2014)/.

 

„Gry komputerowe wspierają rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny naszych dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo- ruchową oraz ćwiczą umiejętność współpracy w grupie. Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywanie nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i rówieśnikami. Może ono prowadzić do rezygnacji z własnych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich jak jedzenie czy sen. Gry zawierające agresję i przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci...”

 

 

M.Domagała

Galeria zdjęć

DSC_0369.JPG
DSC_0370.JPG
DSC_0371.JPG
DSC_0372.JPG
DSC_0376.JPG
DSC_0377.JPG
DSC_0380.JPG
DSC_0384.JPG
DSC_0385.JPG
DSC_0387.JPG
DSC_0389.JPG
DSC_0392.JPG
DSC_0393.JPG
DSC_0397.JPG
DSC_0400.JPG
DSC_0403.JPG
DSC_0405.JPG
DSC_0410.JPG
DSC_0411.JPG
DSC_0413.JPG