Spotkanie autorskie z Panem Marcinem Koziołem

11.03.2019 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 07 marca 2019 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku gościła Pana Marcina Kozioła pisarza i podróżnika, autora książek „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy” oraz podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

W warsztatach multimedialnych z pisarzem wzięli udział uczniowie klas IIa z wych. p. Renatą Gazdecką  i III  z wych. p. Ewą Kruszewską. W obu klasach realizowane są autorskie projekty edukacyjno-czytelnicze. Spotkanie poświęcone było właśnie Wombatowi Maksymilianowi i jego przygodom. Dzieci dokładnie poznały głównego bohatera książki, który jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Dowiedziały się gdzie zamieszkuje i jak żyje. Pan Marcin Kozioł opowiedział także o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”), a także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

Każda z książek o Wombacie jest interaktywna – w środku ukryte są bowiem łapki, a zeskanowanie tak oznaczonych zdjęć telefonem lub przepisanie kodu na stronie www pozwala przenieść się do miejsca akcji lub zobaczyć uzupełniające materiały multimedialne. Po spotkaniu które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, można było nabyć ulubione książki z dedykacją samego autora, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pan Marcin podpisał także książki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Organizatorami spotkania były p. Renata Gazdecka i p. Zdzisława Król.

 

 

 

Autor: Zdzisława Król, Renata Gazdecka | 

Galeria zdjęć

image001.jpg
image002.jpg
image003.jpg
image004.jpg
image005.jpg
image006.jpg
image007.jpg
image008.jpg
image009.jpg
image010.jpg
image011.jpg
image012.jpg
image013.jpg
image014.jpg
image015.jpg
image016.jpg
image017.jpg
image018.jpg
image019.jpg
image020.jpg
image021.jpg
image022.jpg