Czytaj on-line

16.11.2020 

 

 

 

 

 

 

 

            Drodzy uczniowie, biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzania stron, gdzie można znaleźć potrzebne lektury i inne wartościowe książki oraz akcje      i inicjatywy czytelnicze. Szukając potrzebnych informacji zapraszam do korzystania z legalnych źródeł. Większość z nich jest adresowana do różnych grup wiekowych i każdy znajdzie coś dla siebie. Dla ułatwienia podaję najbardziej przydatne:

- WolneLektury.pl                

   Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc – ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

 Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

         Proponuję także odwiedzanie bibliotek, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych wg wyboru opracowanego przez B. Morawiec.

 

Autor: Zdzisława Król |