Po polsku o historii

30.03.2021 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii"

 

 

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego celem jest popularyzacja poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów.

            W 2020 roku uczestnikami VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” byli uczniowie województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

            Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych (3 kategorie wiekowe).

            Etap szkolny odbył się w dniu 1 października 2020 r. i uczestniczyło w nim 11 uczniów naszej szkoły wyłonionych w eliminacjach klasowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach. Decyzją Komisji Wojewódzkiej do kolejnego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy zaprezentowali bardzo duże umiejętności.

            W dniu 10 marca 2021 r. odbył się etap wojewódzki konkursu, który z powodu pandemii przebiegał w szkole macierzystej, ale prace uczniów zostały odesłane do Komisji Wojewódzkiej.

W zmaganiach z ortografią wzięli udział:

            w kategorii klas IV – VI:

  • Gabriela Ciepiela – klasa IV
  • Julia Jazgara – klasa VI b
  • Filip Papros – klasa VI a

 

            w kategorii klas VII – VIII:

  • Julia Dziwosz – klasa VII c
  • Jakub Kogut – klasa VII b
  • Weronika Skotarek  – klasa VIII b

 

W dniu 29 marca 2021 r. Komisja Wojewódzka ogłosiła wyniki punktowe oraz listy laureatów.

            Miło nam poinformować, że laureatem VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, klas VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021 został Filip Papros, zajmując IX miejsce.

 

            Wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Autor: Anna Bugaj | 

Galeria zdjęć

Etap_szkolny1.jpg
Etap_szkolny2.jpg
Etap_wojewódzki1.jpg
Etap_wojewódzki2.jpg
Etap_wojewódzki3.jpg