Przejdź do treści
przedwiośnie
Przejdź do stopki

Pożegnanie Absolwentów – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Treść

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."
– Eleanor Roosevelt

Dnia 26 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 oraz pożegnania uczniów klas ósmych. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne wzruszeń, refleksji i wspomnień, stanowiące symboliczne zwieńczenie ośmiu lat nauki, wspólnej pracy oraz budowania szkolnej wspólnoty. Uroczystość była okazją do podziękowania za wspólnie spędzony czas, zdobyte doświadczenia i przyjaźnie, które z pewnością pozostaną w pamięci naszych Absolwentów na długie lata.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, Pani Irena Marta Kicińska, witając zaproszonych Gości, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Szkoły oraz Uczniów. W swoim wystąpieniu skierowała do ósmoklasistów serdeczne słowa uznania i podziękowania za ich pracę oraz zaangażowanie. Pani Dyrektor życzyła Absolwentom odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań, wytrwałości w realizacji marzeń oraz wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

Swoją obecnością akademię zaszczyciła  Burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Pani Magdalena Marynowska, która pogratulowała Absolwentom oraz wszystkim Uczniom osiągniętych sukcesów w nauce, życząc im wytrwałości oraz pomyślności w realizacji planów i marzeń. Następnie Pani Burmistrz wręczyła nagrody Uczniom klasy VIII, którzy wyróżnili się wysokimi osiągnięciami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz aktywnym udziałem w życiu szkoły i środowiska lokalnego. Był to wyjątkowy moment uhonorowania ich pracy, zaangażowania i systematyczności.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, Pani Irena Marta Kicińska, wręczyła Absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i aktywnie uczestniczyli w życiu społeczności szkolnej.

Wyjątkowego charakteru uroczystości nadał program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VIII. Pełne wzruszeń recytacje, dostojnie wykonany polonez,...

 

 

... nastrojowe utwory muzyczne oraz wspomnienia przywołujące najpiękniejsze chwile spędzone w murach naszej szkoły stworzyły niezwykle podniosłą i pełną emocji atmosferę. Nie zabrakło również ciepłych słów pożegnania skierowanych do Absolwentów przez Przewodniczącą Rady Rodziców oraz uczniów klas VII. Ósmoklasiści złożyli natomiast serdeczne podziękowania Dyrekcji, Wychowawcy, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Rodzicom za życzliwość, wsparcie oraz wspólnie spędzone lata.

Drogim Absolwentom życzymy odwagi w realizacji marzeń, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu sukcesów i satysfakcji na dalszej drodze edukacyjnej i życiowej. Niech czas spędzony w naszej szkole pozostanie dla Was źródłem pięknych wspomnień, inspiracji i motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań.

Powodzenia!

 

2428170