Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

05.12.2017 

 

 

 

 

 

W naszym przedszkolu 24 listopada królował pluszowy miś najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.

Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. 

 

Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały ten dzień. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy bajkę o ,,Misiu Uszatku”.  Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Pluszowy Miś”.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej, w 1902 r. od prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie a całą historie zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej  prasie. Jednym z czytelników gazety był producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear co było oczywistym nawiązanie do imienia prezydenta USA.

 

 

 

 


 

 

 

Autor: M. Kos |