PISZĄ O NAS!!! "Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat" ...

17.03.2018 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sejm zadecydował, że rok 2018 będzie rokiem Ireny Sendlerowej. Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży w Osieku działający przy Zespole Szkół imienia Jana Pawła II przygotował spektakl „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat” i opowiedział o tej wyjątkowej kobiecie.

 

Młodzież chciała w ten sposób oddać „hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. Biografia Ireny Sendlerowej jest piękna i heroiczna, budująca i przejmująca. Zasady, którymi kierowała się ta odważna kobieta są aktualne do dziś. Swoją działalnością dowiodła, że wszelkie podziały są sztuczne, a każdy z nas powinien kierować się miłością, tolerancją i pokorą.

 

 

Przedstawienie przybliżyło pełną heroizmu biografię Ireny Sendlerowej, która wydobyła z getta prawie 2500 żydowskich dzieci. Spektakl obejrzała społeczność szkolna i mieszkańcy miasta w dniach 8 i 11 marca tego roku. 

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/kto-ratuje-jedno-zycie-ten-ratuje-caly-swiat-uczniowie-szkoly-w-osieku-teatralnie-o-irenie-sendlerowej,13015608/