75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Akcja Żonkile w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku.

19.04.2018 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty  akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

 

Do akcji włączył się również Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osieku.

 

Członkowie Dyskusyjnego Klub Książki dla młodzieży w Osieku przygotowali setki żółtych papierowych żonkili, które są symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Następnie wręczyli je uczniom naszej szkoły.

 

Uczniowie udali się także do Urzędu Miasta i Gminy, aby wręczyć papierowe żonkile Burmistrzowi Osieka panu Rafałowi Łysiakowi i pracownikom urzędu.

 

Kolejnymi miejscami, które odwiedzili , aby rozdać żonkile były Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Zdrowia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Bank i Urząd Pocztowy w Osieku. Młodzież wręczała symboliczne żonkile również mieszkańcom Osieka.

 

"Łączy nas pamięć!”