2017.12.05 - Hołd Marszałkowi

12.02.2018 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 05.12.2017r. kolejna grupa młodych odkrywców, adeptów krajoznawstwa wybrała się na wycieczkę do „Miasta Skarbów”. Program obejmował krakowski Kazimierz, dzielnicę mniej znaną, lecz pełną pamiątek kultury żydowskiej i chrześcijańskiej, a także wizytę w krypcie Srebrnych Dzwonów przy grobie Józefa Piłsudskiego.

Odwiedziliśmy kryptę zasłużonych Polaków na Skałce. Na koniec na Wawelu złożyliśmy skromny wieniec przy trumnie Józefa Piłsudskiego czcząc jednocześnie 150- tą rocznicę urodzin Marszałka i „ Rok dla Niepodległej”. Byliśmy prawdopodobnie jedynym gimnazjum w Polsce tego dnia, które taki wieniec przywiozło ze sobą. To wielki zaszczyt i honor być w tym miejscu i takim czasie.

Uczniowie otrzymali określone zadania do wykonania – referaty, wieniec. Wszyscy wywiązali się z nich znakomicie.

Stanąć przy grobie polskiego noblisty, malarzy, pisarzy, aktora, dramaturga, odwiedzić grób Marszałka w 150-te urodziny – BEZCENNE.

 

 

Autor: ROBERT PYKA |