Spotkanie autorskie z Anną Łaciną

12.06.2018 

 

 

 

 

6. czerwca 2018 roku Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży w Osieku działający przy bibliotece Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku gościł pisarkę panią Annę Łacinę na spotkaniu autorskim.

Pani Anna Łacina to autorka powieści obyczajowych dla młodzieży, opowiadań fantastycznych i serii bajek edukacyjnych. Autorka została dwukrotnie wyróżniona nagrodą IBBY, również dwukrotnie w plebiscycie „Książka na lato”.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Osieku oraz uczniowie gimnazjum i liceum w Zespole Szkół.

Autorka w bardzo interesujący sposób opowiedziała o  pozytywnym  wpływie czytania na młodego człowieka, a także o tym  jak powstają jej książki.  Następnie przybliżyła obecnej na spotkaniu młodzieży tematykę swoich powieści.

Młodzież chętnie zadawała pytania autorce dotyczące zarówno treści jej książek, jak i jej drogi twórczej.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i trwało prawie dwie godziny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie młodzież z naszego DKK wręczyła gościowi upominek a także pokazała prowadzoną przez siebie kronikę, do której autorka dokonała pamiątkowego wpisu.

Wszyscy czytelnicy mieli okazję otrzymać osobiste dedykacje do książek Anny Łaciny.

Spotkanie było możliwe dzięki istniejącemu Dyskusyjnemu Klubowi Książki dla młodzieży prowadzonemu przez panią moderator Katarzynę Kunowską a zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

 

 

Autor: administrator |